enlt
enlt

COACHES AGAINST BULLYING

Vytautas Ribikauskas

Patyčios sporte, aš asmeniškai norėčiau išskirti vaikų sporte, yra opus reiškinys šiuolaikinėje visuomenėje. Šiuolaikiniam jaunam žmogui didelę įtaką daro internetas ir vaikas iš ten semiasi daug nereikalingų blogų dalykų, kuriuos atsineša į treniruotes. Treniruotėse vaikams trūksta elementaraus pakantumo ir žmogiško supratingumo, kad ne visi žmonės yra vienodai pajėgūs, greiti ir stiprūs fiziškai. Tokių vertybių trūkumas...
Vusal Guseinov

Vusal Guseinov

Esu paplūdimio tinklinio treneris. Dirbu su jaunimu, o jiems, deja, įvairiose aplinkose tenka matyti ar net patirti patyčias. Savo darbe visada esu prieš "TAI" (patyčias), bet praktikoje esu matęs kaip silpnesni sportininkai patiria patyčias. Kartais tai neišvengiama, nes į būrelius papuola įvairių vaikų ir jaunimo. Stengiuosi visada kalbėtis su savo auklėtiniais prieš užsiėmimus - ar...

Vitalijus Lindžius

Dirbu asmeniniu treneriu sveikatingumo srityje jau kelis metus. Bendraujant asmeniškai su klientais ir sporto klubo lankytojais dar niekada neteko išgirsti įžeidžiančių replikų ar patyčių apie kitus sportuojančius asmenis, todėl galiu tik labai pasidžiaugti tokiais sporto klubo lankytojais ir tikiuosi, jog tokių asmenų tik daugės.

Vilma Puišienė

Kalanetikos metodo treniruotes vedu 7 metus. Nuo pat pirmos darbo dienos siekiau, kad drauge sportuojantys žmonės jaustų tarpusavio ryšį, pagarbą vienas kitam – tai būtina, esminė treniruočių sudedamoji dalis. Manau, kad darbo sėkmė tiesiogiai priklauso ne tik nuo trenerio profesionalumo, bet ir nuo kuriamos pozityvios atmosferos.

Vidas Bružas

Bokso treneriu dirbu 32 metus ir ne vienas mano auklėtinis yra pasiekęs aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose, aišku per tokį ilgą esu matęs įvairių situacijų, pats niekada netoleravau patyčių ir skaitau, kad taip dažniausiai elgiasi silpni žmonės, tie kurie nepasitiki savimi nori užmaskuoti savo kompleksus ir nepilnavertiškumą.

Valdemaras Chomičius

Tiems, kurie linkę šaipytis iš komandos draugų, aš visuomet sakau, kad prisimintų, kaip jiems patiems sekėsi sporto karjeros pradžioje. Savo auklėtinius skatinu suprasti, kad ne viskas iš karto einasi gerai, juk reikia laiko ir reikia įdėti darbo. Ir kai žmonės apie tai pagalvoja, tada supranta ir kaip tik ima labiau padėti savo draugams, kad šie...

Vaidas Verbickas

Visi sutinkame, kad patyčios yra blogas elgesys. Tai patiriančiam sportininkui gali sukelti baimę suklysti atliekant veiksmus sportinėje veikloje, nes klaidos atveju bus vėl pasityčiota iš jo. Tikiu, kad tai patiriantys sportininkai sugeba susitvarkyti psichologiškai, ir ne savo valia išsiugdo stiprų kovotojų charakterį.

Vaida Katinaitė

Asmenine trenere sporto klube dirbu 6 metus, sportuoju fitnesą apie 15 metų. Deja, tenka atkreipti dėmesį, kad patyčios sporte yra pakankamai dažnas reiškinys. Yra tekę pastebėti, jog ne tik sportuojantis asmuo tyčiojasi ar apkalba kitą sportuojantį asmenį, bet ir asmeninis treneris netaktiškai parenka žodžius ar elgiasi labai negražiai sportuojančio asmens atžvilgiu.

Tadas Retys

Ten kur yra patyčios, visada bus kurstomas - KERŠTAS, ten kur yra patyčios, niekada neliks vietos - MEILEI. Nuo pat mažens susidurdavau su patyčiomis savo aplinkoje. Tai kėlė nepasitikėjimą savimi, pyktį, stresą. Kentėdamas nuo patyčių, turėjau milijoną neišspręstų minčių.

Simona Pajaujienė

Sveikatingumo trenere dirbu 30 metų. Visko pasitaikė per šį laikotarpį, mačiau savo darbo aplinkoje įvairių situacijų. Patyčios suaugusiojo gyvenime yra labiau užslėptos, ne tokios akivaizdžios, kaip vaikų/jaunimo tarpe, tačiau, deja, net ir sveikatingumo sektoriuje jų pasitaiko. Tai pastebiu ir tarp klientų, ir tarp trenerių... Man itin rūpi TRENERIAI, mūsų profesijos įvaizdis bei prestižas.

Saulius Liaugminas

Imtynių sporte esu nuo pat mažumės, graikų- romėnų imtynių treneriu dirbu apie 20 metų (mano tėtis taip pat buvo treneris). Ir sportuojant, ir dirbant treneriu teko matyti įvairių situacijų, tačiau mūsų klube patyčios - itin retas reiškinys.

Roma Aleksandravičienė

Man pačiai vaikystėje neteko susidurti su patyčiomis nei mokykloje, nei sporte, tačiau teko padėti kitiems vaikams, kurie tai patyrė. Man pasisekė, nes turėjau puikius mokytojus ir pačius geriausius trenerius/pedagogus, taip pat šeima suteikė daug pasitikėjimo. Todėl dar būdama moksleive žinojau, kad būsiu trenere ir stengsiuosi būti vienodai teisinga savo auklėtiniams.