MOKSLININKAI PRIEŠ PATYČIAS

Prof. Dr. Süleyman Murat Yildiz

Prof. dr. Süleyman Murat Yildiz

Intra-team competition occurs among the players, especially since the rewards such as transfer fee and match bonus, which are in the nature of professional football, are high. This competition can be the source of the emergence of bullying behaviors.
Prof. dr. Sigitas Kamandulis

Prof. dr. Sigitas Kamandulis

Patyčios dažnos ne tik sporte, bet ir kasdieniniame gyvenime. Jeigu treneriui rūpi, tai patyčių aplinkoje yra mažiau. Tačiau tai nelengva užduotis, nes reikalauja pastangų, patirties ir žinių. Labai padeda pagarbos aplinkai formavimas. Sportininkai mokomi ne tik siekti rezultato, bet ir pagarbos žodžiui, treneriui, tėvams, teisėjui bei varžovui.
Prof. dr. Romualdas Malinauskas

Prof. dr. Romualdas Malinauskas

Patyčios sporte nepraeina be pasekmių, su pasekmėmis susiduria visi: tie, iš kurių tyčiojamasi, patyčių vykdytojai ir patyčių liudininkai, – kyla nerimas, atsiranda depresija, o kartais tai tampa nusikalstamo ar agresyvaus elgesio priežastimi.
Prof. Dr. Marius Brazaitis

Prof. dr. Marius Brazaitis

Nėra abejonės, ten kur prasideda patyčios, baigiasi nuoširdumas, pasitikėjimas savimi ir kitais, kūryba ir tikslų siekimas. Patyčios sužlugdė ne vieną sporto talentą, tad nelikim abejingi stabdant patyčias.
Prof. dr. Ivana Milovanovic

Prof. dr. Ivana Milovanovic

As a professor of sociology of sports, a few years ago I included lectures on topics that address the issue of aggression and peer violence in youth sports. Although in the scientific literature, the issue of violence against young people and among young people in sports, present for decades, it turns out that students of...
Prof. dr. Audronė Dumčienė

Prof. dr. Audronė Dumčienė

Patyčių užuomazgos dažniausiai yra šeimoje. Tokia patirtis įgyjama ir mokyklose. Vaikas ateidamas į sporto užsiėmimus jau gali atsinešti patyčių patirtį, kurią sėkmingai gali panaudoti tarp treniruotės draugų, jei treneris laiku ir pakankamai griežti neužkirs tam kelio.
Prof. dr. Arūnas Emeljanovas

Prof. dr. Arūnas Emeljanovas

Ne paslaptis, kad dažniausiai patyčios vyksta mokykloje, tiek pamokų, tiek ir pertraukų metu. Jos neaplenkia ir fizinio ugdymo pamokų. Dažniausiai vieni iš kitų tyčiojasi vaikai, tačiau… būna ir kitaip. Kartais patys mokytojai (įvairių dalykų, nebūtinai fizinio ugdymo) net nesusimąstydami gali įžeisti mokinį, tai pastebėjusiems mokiniams, tai gali būti puikus pretekstas pradėti patyčias. Kreipiuosi į mokytojus,...
Kimmo Kantosalo

Kimmo Kantosalo

Bullying in sports environment has been quite widely discussed in newspapers in Finland during the past years. Many large sport federations have adopted zero-tolerance policy for bullying in sports. At the moment, very useful information in the Finnish language is available on the webpage etoleyksin.fi (You are not alone).  It contains information to sport clubs, parents, and...
Dr. Zasha Romero

Dr. Zasha Romero

I have been an educator at a university for over 20 years now and have been and avid athlete close to 40 years of my life. In that time, I have competed in different sports ranging from individual to teams.
doc. Ilona Tilindienė

Doc. dr. Ilona Tilindienė

Patyčios viena blogiausių patirčių žmogaus gyvenime. Ir nesvarbu kurioje pusėje asmuo stovi – iniciatoriaus, stebėtojo ar “aukos”, visada šioje situacijoje patiriamos negatyvios emocijos - baimė, neviltis, skausmas, priešiškumas – priveda prie psichologinės ir kartais netgi prie fizinės savidestrukcijos. Labai svarbu skelbti žinią, kad patyčios nėra savaime suprantamas dalykas, kad patyčios „negrūdina“ asmens, kad ne visi...