enlt
enlt
Kimmo Kantosalo

Kimmo Kantosalo

Lektorius
Haaga-Helia taikomųjų mokslų universitetas
Suomija

Pastaraisiais metais patyčios sporto aplinkoje buvo gana plačiai aptariamos Suomijos spaudoje. Daugelis didžiųjų sporto federacijų patvirtino nulinės tolerancijos patyčioms sporte politiką.

Šiuo metu labai naudingos informacijos suomių kalba galima rasti tinklalapyje etoleyksin.fi (Jūs nesate vieni).  Jame pateikiama informacija sporto klubams, tėvams ir jauniesiems sportininkams. Tinklapyje taip pat pateikiami internetiniai kursai treneriams, kurie visiems yra nemokami.  Be to, sportininkas, susidūręs su patyčiomis, tinklalapyje turi galimybę paskambinti ir pakalbėti.

Mes organizuojame jaunųjų sportininkų treniruočių stovyklas, kuriose taip pat laikomasi nulinės tolerancijos patyčioms požiūrio. Kartais mūsų mokiniai susiduria su tokiais atvejais, kai tokio pobūdžio problemas sunku pastebėti. Todėl svarbu jauniesiems sportininkams paaiškinti taisykles ir užmegzti su jais gerą ryšį.  Tose stovyklose jaunieji sportininkai privalo užpildyti dokumentą, kuriame paaiškinami kai kurie su patyčiomis susiję klausimai ir kitos taisyklės.