TRENERIAI PRIEŠ PATYČIAS

Vilma Puišienė

Kalanetikos metodo treniruotes vedu 7 metus. Nuo pat pirmos darbo dienos siekiau, kad drauge sportuojantys žmonės jaustų tarpusavio ryšį, pagarbą vienas kitam – tai būtina, esminė treniruočių sudedamoji dalis. Manau, kad darbo sėkmė tiesiogiai priklauso ne tik nuo trenerio profesionalumo, bet ir nuo kuriamos pozityvios atmosferos.
Simona Pajaujienė

Simona Pajaujienė

Sveikatingumo trenere dirbu 30 metų. Visko pasitaikė per šį laikotarpį, mačiau savo darbo aplinkoje įvairių situacijų. Patyčios suaugusiojo gyvenime yra labiau užslėptos, ne tokios akivaizdžios, kaip vaikų/jaunimo tarpe, tačiau, deja, net ir sveikatingumo sektoriuje jų pasitaiko. Tai pastebiu ir tarp klientų, ir tarp trenerių... Man itin rūpi TRENERIAI, mūsų profesijos įvaizdis bei prestižas.
Rokas Nenartavičius

Rokas Nenartavičius

Mano manymu patyčios yra opi problema mūsų gyvenimuose, ne išimtis ir sportas. Savo gyvenimą pasirinkau sieti su dziudo kilusiu iš tolimųjų rytų - Japonijos. Atrodytų jog tokiame disciplinuotame sporte, kilusiame iš tokios galingos ir kultūros pilnos šalies, patyčioms vietos tikrai nėra, tačiau per visą savo sportinę karjerą, t.y. daugiau nei 16 metų, ne kartą susidūriau...

Modestas Ušinskas

Treneriu dirbu jau 10 metų ir situacijų susijusių su patyčiomis yra buvę tikrai ne viena. Esu prieš patyčias ir netoleruoju tokio elgesio nei sporto salėje, nei bet kur kitur. Visada stengiuosi kuo greičiau reaguoti ir spręsti pastebėjęs, kad tai vyksta.
Milda Šeibokaitė

Milda Šeibokaitė

Patyčių atvejų yra daug santykiuose tarp sportininkų, tarp sportininkų ir trenerių. Ir tai yra problema, nes užvaldyti emocijų (tiek teigiamų, tiek neigiamų) jų nesuvaldo ir išsilieja ant silpnesnio ar šalia esančio. Svarbu suvaldyti savo emocijas nežeminant kito, reikia ugdyti savyje sąmoningumą, pasitelkti saviugdos pagalba.
Lina Zimkevičienė

Lina Zimkevičienė

Mano manymu, patyčios vis dar gyvuoja, ne išimtis ir sportas. Aš manau, kad didžioji dalis patyčių gyvuoja komandinėse sporto šakose, kur daugiau kontakto vaikai turi vienas su kitu. Vis dar dažniausiai pasitaiko patyčios iš tų vaikų, kuriuos mes vadiname „kitokiais“. Ir žinoma tai yra problema ir labai didelė.
Karolina Tikanovaitė

Karolina Tikanovaitė

Sportininkui patiriančiam patyčias patariu netylėti. Pasidalinti su artimaisiais, treneriu, kurie tikrai pasistengs išspręsti problemą. Toks dalykas negali būti toleruojamas, todėl nereikia bijoti pasakyti apie tai. Džiaugiuosi, kad savo aplinkoje patyčių praktiškai nebesutinku, bet dirbant trenere tenka gan dažnai su tuo susidurti. Išugdyti jauniausiuose ugdytiniuose empatiją ir toleranciją nuo mažų dienų-vienas iš pagrindinių mano tikslų. Taip...
Jevgenij Jurut

Jevgenij Jurut

Vaikystėje pats susidūriau su patyčiomis mokykloje ir sporte. Puikiai žinau ir suprantu bei bandau padėti tiems vaikams, kurie susiduria su šia problema. Su patyčiomis susidūrusius vaikus negalima palikti vienus, jiems reikalinga psichologinė pagalba. Reikia rasti būdų, kaip jiems nuo to apsisaugoti.
Henrikas Paulauskas

Henrikas Paulauskas

Every personality has a bright and dark side and seems that bullying or laughing from others is very natural from early childhood. The most disappointing is to see when children are not disciplined or even get support from an adult in mocking situations, especially during sports activities.
Goda Overlingaite

Goda Overlingaitė

Patyčios sporte yra gana didelė, tačiau ne visada matoma problema. Kaip ir kiekvienoje gyvenimo situacijoje, taip ir sporte, neišvengiame konfliktų, apkalbų ar blogų komentarų. Nors ne visada, žodžius, kuriuos pasako žmonėms vieni kitiems turi neigiamą reikšmę, tačiau esame kiekvienas individualus ir skirtingai suprantame bei priimame.
Gintarė Grigonė

Gintarė Grigonė

Mano manymu, patyčios sporte buvo problema ir yra visame pasaulyje. Kad ir kaip norime to išvengti, tačiau kur yra vaikai/paaugliai patyčios buvo ir yra. Nesvarbu ar tai sportas ar bet koks kitas užsiėmimas - patyčios atsiranda bet kurioje veikloje, kodėl? Dažnai todėl, kad kažkas neatitinka "standartų" t.y, kažkuo išsiskiria, galbūt truputį lėtesnis, arba nesigauna kas...
Edvinas Dautartas

Edvinas Dautartas

Patyčios sporte, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, vis dar pasitaikanti problema. Bet galėčiau pasidžiaugti, kad bent jau plaukikų tarpe tai pastebiu vis rečiau. Kai buvau profesionalus sportininkas mano treneriai ugdė mus ne tik kaip sportininkus, bet ir įskiepijo pagarbą santykiuose su treneriu, komandos draugais, bei konkurentais.