enlt
enlt
Arūnas Klimavičius

Arūnas Klimavičius

Profesionalių futbolininkų asociacijos (PFA) prezidentas

„Ką jis ten veiks, nebent kamuolius padavinės“ – tai buvo man skirtas komentaras prieš 15 metų Delfi platformoje po straipsniu, kuris skelbė  apie persikėlimą iš Panevėžio „Ekrano“ į Maskvos „Dinamo“. Galima teigti, kad tai tikrai ne pats labiausiai įžeidžiantis ar pašiepiantis komentaras, kokį asmuo yra skaitęs ar girdėjęs. Nors kamuolių padavinėti ten ir neteko, bet šį pašiepiantį komentarą atsimenu ir šiandien.

Tokia nuostata tik parodo, kad nėra didelių ar mažų patyčių, kadangi kiekvienas žmogus yra individualus (savo rase, pažiūromis, lytimi ar tikėjimu) ir niekas nesuteikė teisės jo vertinti, siekiant pašiepti ar įžeisti. Be kitų iš anksčiau žinomų patyčių formų, šiuo metu daugiausia patyčių vyksta socialinėje erdvėje. Vis garsiau apie tai kalbama ir ieškoma sprendimų. Protestuodamas prieš patyčias, garsus futbolininkas Therry Henry, ištrynė savo socialines paskyras, keletas Anglijos Premiere lygos klubų kuriam laikui taip pat buvo užblokavę savo socialines paskyras. Patyčios internete yra populiarios todėl, kad dažnai iš netikros anketos galima įžeisti, pašiepti sportininką, klasioką, draugą ar žmogų apskritai ir likti neidentifikuotam. Visi supranta, kad patyčias dažniausiai skleidžia mažiau pasiekę ar nelaimingi žmonės, jaučiantys malonumą ir galią, tą trumpą akimirką rašydami komentarą.

Prie pokyčių  prieš patyčias turėtume prisidėti visi, nes tai gali paliesti ir mūsų vaiką, treniruojamą sportininką ar geriausią draugą.

Visus futbolininkus, kurie jaučia, kad reikia pagalbos iš šalies, kviečiu kreiptis į PFA Lietuva, kuri padės sunkioje situacijoje ir esant būtinybei apmokės psichologo išlaidas.

Nebūkime pakantūs patyčioms.