enlt
enlt

Seminarai ir mokymai darbuotojams

Autoriniai prof. dr. Jolitos Vveinhardt seminarai

Mobingas. Viskas, ką reikia žinoti

trukmė 1 valanda

Organizacijos klimatas: kokia temperatūra Jūsų kolektyve?

trukmė 1,5 valandos, skirtas darbuotojams

Į darbą, kaip į pragarą: ar gali būti kitaip?

trukmė 1 valanda, skirtas privataus sektoriaus darbuotojams

Mobingas darbe – kaip išgyventi šiandieninėje organizacijoje?

trukmė 1 valanda, skirtas profesinių sąjungų nariams

Kai mobingas darbe: kaip neprisivirti košės?

trukmė 2 valandos, skirtas statutinių organizacijų darbuotojams

Mobingas darbuotojų tarpusavio santykiuose: ar įmanoma išvengti?

trukmė 1.5 valandos

Seminare aptariama mobingo darbuotojų tarpusavio santykiuose sąvoka, vedant paralelę su kitais destruktyvių santykių organizacijose reiškiniais. Pristatoma stereotipinė mobingo proceso eiga, veiksmai, priežastys ir pasekmės. Gilinamasi į mobingo dalyvių vaidmenis, didžiausią dėmesį skiriant aukos ir puolėjo charakteristikų analizei. Akcentuojamos prevencijos ir intervencijos priemonės. Seminaro pabaigoje vyks diskusija, klausytojai turės galimybę aptarti jiems rūpimus klausimus.

Sužinoti daugiau

Anti-mobingas: kaip atpažinti nuodingus santykius ir kurti darbingą aplinką

trukmė 2 valandos

50 tūkstančių eurų – tiek Europos Parlamentas buvo priverstas sumokėti mobingą patyrusiai ir iš darbo atleistai darbuotojai. Vakaruose įprasta praktika – iš darbdavio priteisti žalos atlyginimą – jau taikoma ir Lietuvoje. Tačiau dažnas vadovas nė neįtaria, kad jau seniai yra įtrauktas į pavaldinių tarpusavio kovas, vykstančias pagal partizaninio, teroristinio karo taisykles, kuriose kaltininkai su tikrosiomis aukomis neretai susikeičia vietomis. Šių kovų nuostolius kai kurios Europos Sąjungos valstybės skaičiuoja dešimtimis milijardų eurų. Tiek kainuoja stresas, ligos, prarastos darbo valandos, klaidos, piktybiškas kenkimas, sumažėjęs produktyvumas, įvairios išmokos ir t. t. Atpažinti mobingą ir kitus nuodingus darbuotojų tarpusavio santykius – pirmas žingsnis, sprendžiant brangiai kainuojančią problemą, tad labiau apsimoka vengti tipiškų vadovavimo klaidų. Seminaro pabaigoje vyks diskusija, klausytojai taip pat turės galimybę aptarti jiems rūpimus klausimus tiek viešai, tiek ir individualiai.

Sužinoti daugiau

Mobingas darbe: kaip laiku pastebėti?

trukmė 1 valanda

Seminaro dalyviai supažindinami su esminiais mobingo darbuotojų tarpusavio santykiuose identifikavimo principais. Pristatoma stereotipinė mobingo proceso eiga, detalizuojant kiekvieną etapą ir pagrindžiant jį Lietuvos organizacijose vykstančio/vykusio mobingo pavyzdžiais. Seminare aptariami bendradarbių puolimo veiksmai, kuriais siekiama sugniuždyti kolegą. Gilinamasi į mobingo dalyvių vaidmenis, didžiausią dėmesį skiriant aukos ir puolėjo charakteristikų analizei.

Sužinoti daugiau